Preskoči na glavno vsebino

Zimski pohod na Blegoš 2006 z mednarodno udeležbo?

28. 11. 2005
Zimski pohod na Blegoš 2006 z mednarodno
Odrasli skavti pripravljamo že četrti zimski pohod na Blegoš. Poimenovali smo ga: "Pripravljeni na izziv - zimski nočni pohod na Blegoš". Nanj vabimo popotnike in popotnice, voditelje in voditeljice, ter seveda odrasle skavtinje in skavte. Pohod bo v soboto, 11. februarja 2006 (13. bo polna luna!), v vsakem vremenu ...

Aleš Čerin 28.11.2005 Pričakali smo sončni vzhod (Avtor: Aleš Čerin)Nanj smo povabili skavte iz drugih držav tudi preko ISGF spletne strani (poglej [url=http://www.isgf.org/Members/a_cerin/news_item.2005-10-27.0804638913]tukaj[/url]).

Pohod bo v soboto, 11. februarja 2006 (13. bo polna luna!). Zberemo se ob 17h v Škofji Loki pred dvorano Poden. Pričakujemo 7-12 urni pohod, najverjetneje v globokem snegu. Blegoš je 1562 m visok hrib v Škofjeloškem hribovju. Višinska razlika pohoda bo 862 m, dolžina okoli 15 km. Pohod bo v vsakem vremenu!

Pogoji za udeležbo:
-fizična in psihična pripravljenost za težak napor,
-oprema za zimsko hojo v gorah (gorski čevlji, gamaše, pohodne palice, svetilka, hrana in pijača),
-odgovornost za lastno varnost.

Info: [url=mailto:ales.cerin@skavt.net]ales.cerin@skavt.net[/url]; tel.: + 01 5425 804; mobilni telefon; 041 789 188

Lansko leto se ga je udeležilo okoli 20 skavtinj in skavtov. Nekaj utrinkov s poti si lahko ogledaš spodaj.

Pričakali smo sončni vzhod
Pričakali smo sončni vzhod
Skupinska slika
Skupinska slika
Hodili smo ponoči ...
Hodili smo ponoči ...
... v precej globokem snegu
... v precej globokem snegu
Svetilke so nam prišle prav
Svetilke so nam prišle prav
Na vrhu
Na vrhu